Vianočné dekorácie do kuchyne.

Nezaradené

07. decembra 2022

Vianoce sú špeciálnym obdobím roka, ktoré je pre rodiny obdobím pokoja a radosti, vychutnávania si chutných jedál, ale aj spoločných chvíľ. Počas Vianoc vládne priateľská a útulná atmosféra, ktorú chceme premietnuť aj do dizajnu našich domácich interiérov. Kuchyňa ako srdce každého domova je v tomto smere obzvlášť dôležitá. Pozrime sa, ako pripraviť kuchyňu na Vianoce, aké vianočné dekorácie do kuchyne si môžeme vybrať.

Vianočné dekorácie do kuchyne

Vianoce sú časom, kedy si užívate spoločnosť blízkych, pokoj a budovanie nových spomienok pri sviatočnom stole. Atmosféru, samozrejme, vytvárajú ľudia, ktorí sa majú radi, ale môžeme ju zdôrazniť aj tým, že sa obklopíme dekoráciami a útulnými dekoráciami s vianočnou tematikou. Zdobením kuchýň si môžeme užiť pohodu a precítiť sviatky ešte intenzívnejšie. Na druhej strane spoločné zdobenie kuchyne urobí výnimočnú radosť všetkým členom domácnosti a je skvelým nápadom na spoločné chvíle. Ako si ešte spríjemniť chvíle strávené v kuchyni pri príprave vianočných jedál, koláčikov a iných pochutín? Postarajte sa o vianočnú úpravu kuchyne a plnenie domácich povinností dostane osobitý výraz.

Kuchynská linka Perla 260 NEW

How to Decorate Your Kitchen for Christmas - Tile Mountain DIY burlap bows for kitchen cabinets for Christmas decor! Kitchen Christmas decor | Decoración navideña, Cocina de navidad, Decoraciones de cocina de navidad

Zdroj: internet

Adventný kalendár do kuchyne

Advent je predvianočný čas. Toto je obdobie, kedy začíname prípravy na Vianoce. Aby bol tento výnimočný čas ešte čarovnejší, oplatí sa umiestniť do kuchyne tradičný adventný kalendár. Určite bude zdrojom mnohých milých prekvapení, radosti a inšpirácie pri realizácii spoločných úloh. Trh ponúka veľký výber hotových adventných kalendárov, ktoré sa dajú úspešne prispôsobiť rôznym štýlom kuchynského aranžmánu. Najobľúbenejší z nich je kalendár s okienkami, za ktorými sa ukrývajú lahodné čokolády. Ak máte doma deti, je dobré vyrobiť si takýto kalendár, ktorý bude baviť celú rodinu. Vytvorte si vlastný kalendár, na internete nájdete mnoho inšpirácie.

Adventný kalendár pre manželov | Vianoce | Keď je voľno | Rodinka.sk

Zdroj: internet

Vianočné svetlá do kuchyne

Dobre zvolené osvetlenie má mimoriadne veľký dekoratívny potenciál, a to nielen úžitkový. Vianočné svetielka sa preto oplatí pozvať aj do kuchyne. Všetky druhy svietidiel a girlandy sa stanú krásnou ozdobou tohto interiéru. Dajú sa jednoducho zavesiť na záclonové tyče, pripevniť na linku kuchynského nábytku a ozdobiť nimi aj kuchynský stôl alebo zárubne vchodových dverí. Na parapete sa budú krásne vynímať ozdobné vence so svietnikmi, ale aj pôvabné lampáše. Svetlá môžu tiež doplniť usporiadanie kuchynského stola alebo dosky. Stačí ich vložiť do dekoratívnej nádoby alebo sklenenej vázy.

vianočná výzdoba v kuchyni

Zdroj: internet

Vianočný kuchynský riad

Riad je základom kuchynských dekorácií. Počas sviatočného obdobia sa oplatí siahnuť po jedlách, ktoré budú farebne aj dizajnovo zodpovedať téme sviatočného obdobia. Teplé kakao s marshmallow bude určite chutiť ešte lepšie z veľkého hrnčeka ozdobeného hviezdičkami alebo sobmi. Hrnčeky a šálky s vianočnými akcentmi sa stanú nielen dokonalou dekoráciou v kuchyni, ale prinesú aj veľa radosti členom domácnosti pri ich každodennom používaní. Vianočná atmosféra bude určite ešte citeľnejšia. Poháre, misky, taniere či šalátové misy v odtieňoch bielej, červenej a zelenej sú spôsobom, ako oživiť kuchynský aranžmán a dodať mu sviatočný charakter. Takéto funkčné dekorácie môžete uskladniť počas celého roka v špeciálnej škatuli alebo skrinke, a vybrať práve na adventné obdobie. Takéto maličkosti krásne formujú dekoratívnosť interiéru. Hrnčeky s vianočnými motívmi budú tiež skvelým nápadom na darčeky pre blízkych.

Christmas in the Country Scenery Stoneware Salad Plates - Set of 4 | Pottery Barn Christmas Plate, Snowman High Temperature Ceramic Cup, Meal Plate, Gift Box Set - Plate Sets - AliExpress

Zdroj: internet

Kuchynské vence na Vianoce

Viete si predstaviť vianočnú výzdobu bez vencov? Asi by to bolo ťažké. Vianočné vence sa v priebehu rokov stali neoddeliteľnými prvkami výzdoby nielen dverí, okien či parapetov, ale aj stolov. Dajú sa umiestniť takmer kdekoľvek, ale aj zavesiť na steny, aby doplnili aranžmány. V kuchyni bude najlepším miestom pre veniec samozrejme kuchynský stôl alebo okenný parapet. Takéto trstiny si môžete úspešne vyrobiť sami, čo rodinným príslušníkom poskytne veľa zábavy. Vence môžete vyrobiť z vetvičiek vianočného stromčeka, šišiek, jarabiny, čačky, ale aj ozdobných sviečok. Na výrobu venca sa oplatí použiť aj kvet vianočnej hviezdy, teda obľúbenú betlehemskú hviezdu.

vianočné dekorácie do kuchyne

Zdroj: internet

Vyzdobujete si aj Vy svoje kráľovstvo? Ako vyzerá Vaša vianočná kuchyňa? Pokojne nás inšpirujte.

 

Pridaj komentár