Triky ako upratať kuchyňu.

Tipy a triky do kuchyne

04. júla 2023

Pri upratovaní kuchyne musíme často čeliť výzvam, s ktorými sa v iných miestnostiach nášho domova nestretávame. Mastné škvrny, zvyšky jedla, usadeniny vodného kameňa… To všetko si vyžaduje špeciálne opatrenia. Bohužiaľ, silné chemikálie sú nielen drahé, ale aj škodlivé.

Odporučime Vám niektoré prírodné a plne ekologické produkty, ktoré musíte mať po ruke, keď sa rozhodnete upratať svoju kuchyňu. Vyčistite si kuchyňu s našimi nápadmi! Nižšie nájdete zopár trikov.

Ako vyčistiť panvicu?

Panvice a hrnce sú najväčšou výzvou pri upratovaní kuchyne. Je veľmi ťažké ich vyčistiť od hrdze a mastnoty, ktorá sa na nich hromadí pri každom použití. Zmiešajte sódu bikarbónu s peroxidom vodíka, potom vydrhnite panvice a hrnce hrubou špongiou.

Umývame práčku

Ak sa pýtate, či sa oplatí starať sa o práčku pri upratovaní kuchyne, odpoveď je určite áno! Aj keď ide o zariadenie, ktorého úlohou je vyprať vaše oblečenie, časom sa v ňom nahromadí pomerne veľa nečistôt. Aby ste predišli poruchám a nepríjemnému zápachu, ktorý môže po chvíli začať vychádzať z bubna, použite zmes sódy bikarbóny a octu. Zmes nalejte dovnútra a zapnite práčku. Na konci cyklu bude stroj dokonale čistý.

Odstraňujeme mastné škvrny

Pri čistení kuchyne nie je možné vyhnúť sa stretu s mastnými škvrnami na doskách a domácich spotrebičoch. Aby ste sa s nimi vysporiadali, môžete využiť vlastnosti jedlej sódy v kombinácii s citrónom alebo limetkou. Budete tiež potrebovať kefu na zoškrabanie nečistôt z čisteného povrchu. Čo sa týka mastných škvŕn na čalúnení, použite najskôr papierovú utierku. Keď sa do nej vsiakne mastnota, potom škvrnu posypte mastencom alebo kukuričnou múkou.

Mikrovlnná rúra

Toto zariadenie sa oplatí pravidelne čistiť, pretože sa v ňom zvyknú hromadiť zvyšky jedla a tuku, ktoré môžu byť z dlhodobého hľadiska škodlivé pre vaše zdravie. Aby sa vaša mikrovlnka leskla ako nová, využite opäť vlastnosti octu. Do malej nádoby nalejte dve šálky vody a lyžicu octu. Nádobu vložíme do mikrovlnky a zapneme na cca 3-4 minúty, kým sa voda nezačne odparovať. Potom nádobu opatrne vyberte z mikrovlnnej rúry a očistite steny a dvierka prístroja hubkou s trochou sódy bikarbóny. Nakoniec utrite vnútro mikrovlnky vlhkou handričkou.

Kuchynská doska

Prirodzeným domácim spôsobom dezinfekcie kuchynskej dosky je použitie roztoku vody a octu. Takáto zmes by sa však mala predtým otestovať na nenápadnom mieste na pracovnej doske, aby ste sa uistili, že zmes nebude mať nepriaznivý vplyv na jej povrch. Treba pamätať na to, že ocot nie je vhodný na čistenie kamenných povrchov, najmä mramoru, pretože podobne ako citrónová šťava na ne pôsobí deštruktívne.

Vyskúšajte zopár z našich trikov a účinky prekonajú vaše najdivokejšie očakávania – kuchynské vybavenie bude ako nové!

Pridaj komentár