Rohová kuchynská linka – je to také ťažké zariadiť? Helfne Vám rohová kuchynská skrinka.

Nezaradené

03. augusta 2022

Roh kuchynskej linky je jedným z najťažších miest na usporiadanie v kuchyni. Nápadov môže byť veľa, ale najdôležitejšie je vybrať si ten, ktorý maximálne využije tento priestor, a tiež Vám umožní získať voľný prístup ku všetkým veciam uloženým v rohu kuchyne. S tým Vám pomôže rohová kuchynská skrinka.
Rohová skrinka je náročným miestom na udržiavanie poriadku v nej, pretože je najčastejšie vybavená dosť úzkym čelom. Najmä pre kuchyňu v tvare L. Oveľa pohodlnejším riešením sú rohové skrinky s čelom umiestneným šikmo.

VIGO sivá rohová skrinka 89x89 ND 1F BB VIGO sivá rohová skrinka 105 ND 1F BB

Keď dolná, tak aj horná rohová kuchynská skrinka

Keď sa už rozhodnete pre rohovú kuchynskú linku a vyberiete si tip dolnej rohovej skrinky, poobzerajte sa aj po hornej rohovej skrinke. A prečo? Horná rohová kuchynská skrinka Vám poskytne ďalší a ďalší úložný priestor. V neposlednom rade je dôležitý celkový vzhľad kuchyne. A práve horné kuchynské skrinky dodajú Vašej kuchyni jednotný vzhľad a usporiadanosť.

 

Potenciál rohovej kuchynskej skrinky – čo do nej môžeme uložiť?

Ako vieme, kapacita rohových skriniek je v porovnaní s inými kuchynskými skrinkami pomerne veľká. Preto sa oplatí vyhradiť tento priestor pre väčšie kuchynské predmety, ako sú hrnce, panvice alebo malé domáce spotrebiče, ako je hriankovač, sendvičovač alebo odšťavovač. Do rohovej skrinky môžete uložiť aj príbory alebo potraviny. Pri ťažších výrobkoch sa oplatí skontrolovať maximálnu nosnosť vybraného systému pre rohovú skrinku.

Dolné rohové skrinky sú vybavené nielen výsuvnými policami a nákladnými košmi. K dispozícii sú aj rohové zásuvky rôznych výšok. Tie najnižšie poslúžia na odkladanie menšieho kuchynského náčinia: drevené špachtle, odmerky, kuchynské váhy alebo chňapky.

poličky do rohovej kuchynskej skrinky

Odpadkové koše je možné uložiť aj do rohovej skrinky. Jedným z príkladov je systém triedenia odpadu Hafele. Jednotlivé košíky sú umiestnené na výsuvnej poličke v tvare ľadvinky. Policu stačí jedným pohybom ruky vysunúť z korpusu skrine, vyhodiť odpad a policu vložiť späť do skrine. Možnosť rozšírenia tohto systému mimo skrine zaisťuje voľný a bezproblémový prístup ku každému z kontajnerov.

Rohové kuchynské drezy

Rohová skrinka v kuchynskej linke nie je len miestom pre police, zásuvky alebo systémy pre rohové skrinky. Je to tiež dobré miesto na umiestnenie drezu, najmä preto, že na trhu sú dostupné modely, ktoré sú určené práve pre takéto miesta. Potom sa už tradične dajú pod drez umiestniť koše na triedenie odpadu.

Štýlové, funkčné a nezvyčajné: rohové umývadlo v kuchyni. Pozrite sa, ako si ho môžete umiestniť - radynadzlato.sk

Zdroj: internet

Rohový drez do kuchynskej linky je výber modelov určených pre pravouhlé aj šikmé skrinky. Rohová skrinka v kuchyni nemusí byť náročná na usporiadanie! Tu je niekoľko praktických riešení. Zistite, ktorý sa bude hodiť do vašej kuchyne.

Je rohový drez vhodnou voľbou do vašej kuchyne? | DREZYONLINE.sk

Zdroj: internet

Rohová kuchynská linka je rozhodne skvelým riešením aj do malého priestoru. Použitím jedinej skrinky – rohovej kuchynskej skrinky –  prepojíte kolmé steny kuchyne a vznikne Vám veľký pracovný priestor. A nezabúdajte na úložný priestor.

A čo Vy? Máte doma rohovú kuchynskú linku? Čo na nej najviac oceňujete?

Pridaj komentár