Prečo by nemali byť zvieratá v kuchyni.

NovinkyTipy a triky do kuchyne

25. apríla 2023

Prečo by nemali byť zvieratá v kuchyni.

Určite je pre každého nepríjemné ak si nájde nejaký vlas v jedle.. nie to ešte psie chlpy. Okrem toho, hlavným dôvodom, prečo sú domáce zvieratá v kuchyni zlý nápad, je to, že domáce zvieratá sú kontaminanty. Dávať misky pre psov do kuchyne je normálne. Mali by ste však zvážiť ich umiestnenie inde. Nielen preto, že môžu byť zdrojom kontaminácie, ale aj preto, že môžu ovplyvniť krmivo domáceho maznáčika.

„Kútik“ len pre zviera

Štvornohí priatelia nás často chcú sprevádzať, nech sme kdekoľvek. Kuchyňa je jednou z miestností, kde trávime veľa času, takže stojí za to premýšľať o zorganizovaní pohodlného kútika pre naše domáce zvieratá. Môžete do nej vložiť napríklad postieľku a krabicu s hračkami alebo vyššie škrabadlo. Váš miláčik tak bude mať zábavu a miesto, z ktorého nás bude môcť pozorovať a zároveň odpútame jeho pozornosť od ničenia nábytku, vybavenia či skákania po pultoch a tým – šírenia bacilov. Čím väčšiu plochu pre takýto kútik vyhradíme, tým ľahšie ho oddelíme od úžitkovej časti kuchyne.

Choroby prenášané potravinami

Rovnako ako ich majitelia, aj domáce zvieratá sa môžu stať obeťami chorôb prenášaných potravinami. Táto tendencia sa zvyšuje, keď sa nespracované jedlo podáva priamo zvieraťu. Nesprávna manipulácia alebo nesprávne skladovanie potravín sú tiež hlavnými príčinami otravy jedlom u domácich zvierat.
Domáce zvieratá môžu kontaminovať prostredie vírusmi a baktériami. Cez chlpy alebo prirodzené sekréty môžu kontaminovať miesta, kde zvyčajne skladujeme potraviny. Dôsledkom môže byť jednoduchá alergická reakcia, ale aj žalúdočná nevoľnosť.

Pripraviť novú kuchyňu priateľnu pre vášho „domáceho miláčika“

Každý milovník zvierat vie, že bývanie pod jednou strechou s domácim miláčikom sa musí pripraviť na rôzne nehody. Ak je návrh kuchyne ešte pred nami, porozprávajme sa o tejto téme s človekom, ktorý nám pomáha pri zariaďovaní interiéru. Vďaka tomu si budeme môcť vybrať lepšie materiály a riešenia, ktoré nám umožnia udržať kuchyňu v dobrom stave aj napriek nespútanej aktivite našich zverencov. Všetky káble a zásuvky musia byť chránené alebo riadne skryté. Domáce zvieratá by tiež nemali mať prístup k rastlinám v kvetináčoch – miesto pre kvety by malo byť mimo ich dosahu. Podobne, pokiaľ ide o ostré alebo horúce zariadenia a nástroje alebo škodlivé čistiace prostriedky. Vhod príde aj špeciálna skrinka na maškrty, vitamíny a iné doplnky. Dizajnér zohľadní každú eventualitu a postará sa aj o naše pohodlie vytvorením individuálneho plánu, aby všetko malo svoje miesto a kuchyňa zostala plne funkčná.

Kategória Sektorové kuchyne – VeraKuchyne.sk | Kuchynské linky

Žiaden kontakt počas varenia

Vyhnite sa kontaktu s domácim miláčikom počas varenia. Ak predsa ku kontaktu dôjde, potom si umyte ruky. Hladkanie psa a následné varenie v kuchyni môže viesť k infekcii. Ďalším zlozvykom, ktorému sa treba vyhnúť, je kŕmenie vášho domáceho maznáčika použitými surovinami, či už surovými alebo varenými.

Ich vlastný priestor.

Ich vlastný priestor. V ideálnom prípade by mal mať váš maznáčik svoje vlastné miesto na jedenie, oddelené od kuchyne. Ak nie je dostatok miesta, je dôležité zbierať misky, keď domáce zviera doje.
Použitie samostatných čistiacich prostriedkov. Neodporúča sa používať rovnakú špongiu alebo kefu na umývanie riadu pre ľudí a zvieratá. Neodporúča sa ani kŕmenie zvierat z jedál, ktoré sami používate. Zviera by malo mať svoj vlastný riad.

Ako predísť nešťastným nehodám spôsobeným našimi domácimi miláčikmi v kuchyni? Na pleciach majiteľov leží obrovská zodpovednosť súvisiaca so spolužitím s ich miláčikom

Zabezpečenie každého kúta domu a prispôsobenie sa prítomnosti a potrebám domáceho miláčika, ako aj zbavenie sa škodlivín či ich správna ochrana, ukrytie ostrých predmetov či neustála kontrola a pozorovanie počínania nášho „štvornožca“ . To sú len niektoré z problémov na ktoré by mal pamätať každý správny majiteľ. Ako pre vaše pohodlie, tak aj pre bezpečnosť zvierat.

Nepozornosť majiteľov alebo prílišná dôvera v chlpatého psa vedie k domácim tragédiám, pri ktorých trpí inštinktívne zviera, ktoré si neuvedomuje hrozbu. Snažme sa im predísť aj vďaka prispôsobeniu priestoru, v ktorom sa pohybujú.

Pridaj komentár