Kvety v kuchyni.

Nezaradené

18. mája 2023

Iste sa pýtate, či kvety patria do kuchyne. V kuchyni sú určite iné podmienky ako v iných miestnostiach doma. Ovplyvňuje ich okrem iného aj každodenná príprava jedál. Vyššia teplota alebo vysoká vlhkosť – bohužiaľ, tieto faktory nie sú priaznivé pre každú rastlinu. Preto sa pri výbere kvetov do kuchyne oplatí zvážiť výber toho správneho druhu. Nie ste si istí, ktorá kvetina do kuchyne bude tá najlepšia? Možno vám poradíme. Prečítajte si zopár nápadov.

Veľa ľudí je presvedčených, že kvety do kuchyne nie sú najlepší nápad. Samozrejme, existuje veľa rastlín, ktoré v tejto miestnosti nebudú fungovať a ak si ich vyberiete, rýchlo si všimnete, že sú v zlom stave. Ukazuje sa však, že do kuchyne existujú kvety, ktoré si dobre poradia aj v neštandardných podmienkac

V závislosti od toho, ktorý kvet si vyberiete do kuchyne – môže hrať dôležitú úlohu pri usporiadaní interiéru a esteticky ho obohatiť. Niektoré rastliny do kuchyne však majú aj ďalšie vlastnosti. Najlepším príkladom toho je pokojová ľalia, ktorá má schopnosť čistiť vzduch.

Kde je najlepšie umiestniť rastliny v kuchyni?

Väčšina ľudí, keď sa rozhoduje o kvetoch do kuchyne, kladie ich na parapet. Pre niektoré rastliny je to skutočne dobrý krok. Kvety na parapet sú však len jednou zo skupín, ktoré sa v kuchyni uplatnia. Niektoré z odrôd nemajú radi príliš veľa slnečného svetla. Čo s touto situáciou?

Rastliny, ktoré sa hodia do kuchyne

  1. Senpolia

Sepolia je kvetina do kuchyne, ktorá je známa aj ako africká fialka. Sepolia nie je veľmi náročná kvetina, takže jej pestovanie hravo zvládne aj neskúsený milovník rastlín. Kvet nemá rád priame slnečné svetlo, preto by ste ho určite nemali dávať na parapet. Oveľa lepšie znáša osadenie na kuchynskej linke – neďaleko okna, kde má prístup k rozptýlenému svetlu. Africká fialka môže mať rôznu farbu.

2. Perzský cyklámen

Cyklámen perzský, hoci zaujme svojím vzhľadom, je určený predovšetkým ľuďom, ktorí majú aspoň základnú predstavu o pestovaní izbových kvetov. Je to kuchynský kvet, ktorý miluje vysokú vlhkosť a priame slnečné žiarenie. Môžete ho teda postaviť na kuchynský parapet, kde bude ozdobou. Pri výbere perzského cyklámenu sa oplatí pomerne často vetrať kuchyňu – ak existuje taká možnosť. Táto rastlina nemá rada príliš vysoké teploty.

3. Aspidistra povýšená

Aspidistra vysoká je veľmi obľúbená izbová rastlina, ktorá je vďaka svojmu vzhľadu a trvácnosti hovorovo známa aj ako „železný list“. Je mimoriadne odolná kuchynská kvetina, ktorá si poradí s akýmikoľvek podmienkami. Je to vynikajúca voľba pre ľudí, ktorí nikdy nemali doma kvety môže byť umiestnená kdekoľvek. Znáša slnečné aj tienisté polohy. Môže teda stáť na pracovnej doske, na stole alebo blízko okna.

4. Brečtan

Mnoho ľudí pri výbere kvetov do kuchyne vôbec neberie ohľad na brečtan, tvrdiac, že ​​ide o mimoriadne náročné rastliny. Ukazuje sa však, že je to výborná voľba do kuchynských priestorov – len ich treba vedieť využiť. Brečtan nemá rád priame vystavovanie sa slnečným lúčom – preto neumiestňujte črepník s týmto kvetom blízko okna. Perfektne sa bude hodiť na poličkách či záhonoch zavesených na stene.

5. Calathea

Keď sa v kvetinárstve spýtate na rastliny do tmavej miestnosti, predajcovia vám určite ponúknu kalatheu. Táto krásna a veľmi farebná sadenica rastie v tieni stromov tropického lesa. Nič vám nebráni nechať si ho v kúpeľni. Čo si treba zapamätať? Calathea potrebuje tieň a vodu. Dvakrát týždenne ho výdatne polievajte (najlepšie prevarenou a vychladnutou vodou) a krásne vyrastie.

Starostlivosť o kvety

Starostlivosť o kvety do kuchyne sa mierne líši od starostlivosti o ostatné črepníkové rastliny doma. prečo? V prvom rade kvôli už spomínanej dosť vysokej vlhkosti. Môže sa teda ukázať, že kvetina do kuchyne bude potrebovať oveľa menej časté zalievanie. Záleží však od konkrétneho druhu.

Samozrejme je občas potrebné kvety aj presádzať aby rastliny rástli a prosperovali. Presadené kvety budú vyzerať zdravo a silno.

Pridaj komentár