Dolné kuchynské skrinky – zásuvky alebo dvierka? To je otázka!

Nezaradené

04. augusta 2022

Dolné kuchynské skrinky – zásuvky alebo dvierka? To je otázka! Kuchyňa musí byť krásna, samozrejme pre Vás, ale je dôležité, aby bola aj funkčná a praktická. Kuchyňa musí byť krásna a opäť zdôrazňujem, pre Vás! Vy tam predsa budete tráviť čas každý deň! Pri výbere dekoru a farby, preto pozerajte na seba! Čo sa páči Vám! A nemusí to byť vôbec práve módny trend. O výbere farby pre novú kuchyňu si povieme nabudúce. Teraz sa už vráťme k dôležitej otázke: dolné kuchynské skrinky – zásuvky alebo dvierka?

LUNA WHAR dolná skrinka 60 D 3S BB SMARTOX LUNA WHAR drezová skrinka 80 ZL 2F BB

Mali by ste zohľadniť Vaše priestorové možnosti, Vaše požiadavky na funkčnosť a úložný priestor, ale aj Váš pohľad na celkový dizajn kuchyne. Áno, aj keď sa Vám to možno nezdá, dvierka a zásuvky vytvárajú odlišný celkový vzhľad kuchyne.

Zásuvkové kuchynské skrinky

Čo do skriniek plánujete ukladať? Už dávno neplatí, že do zásuvky v kuchyni máte uložiť len koreniny, príbor či nejaké drobnosti. Pokojne môžete mať v zásuvkách aj taniere či hrnce.

ASPEN dolná skrinka D80S3       VIGO biela zásuvková skrinka 40 D 3S BB

Máte poriadok v kuchyni?

Prekvapila Vás táto otázka? Ale je celkom logická. Keď otvoríte dvierka na kuchynskej linke Vaša návšteva uvidí celý obsah kuchynskej skrinky. Keď ale vytiahnete zásuvku, obsah zásuvky nie je viditeľný. 🙂 Tak ktoré skrinky si vyberiete?

Úložný priestor v kuchyni

Plánovanie kuchyne je nesmierne dôležité. Vopred myslite aj na odkladací priestor. Skúste si predstaviť, ako v kuchyni pracujete. Čo potrebujete vybrať zo skrinky, čo a kam uložíte. Predstavte si, ako vyberáte hrniec či varechu. Je pre Vás ľahšie otvárať dvierka alebo vysunúť zásuvku? Podľa toho si navrhnite celú kuchyňu.

Zásuvková dolná kuchynská skrinka aj skrinka s dvierkami

Alebo viete čo? Vyberte si kompromis. Dolná kuchynská skrinka so zásuvkou aj policou.

VIGO sivá dolná skrinka 40 D 1F BB   VIGO bordo dolná skrinka 60 D 1F BB

Aký je Váš obľúbený tip kuchynskej skrinky?

 

 

Pridaj komentár