Ako si vybrať kuchynský drez?

Nezaradené

02. októbra 2022

Pri zariaďovaní Vašej vysnívanej kuchyne sa určite stretnete s tvrdením, že najčastejšie skrinky v kuchyni sú široké 60 cm. Niečo na tom bude, pretože aj naši výrobcovia kuchynských liniek majú v ponuke najviac druhov práve 60 cm skriniek. Na rozdiel od iných veľkostí sa väčšina drezov dostupných na trhu zmestí do 60 cm pracovných dosiek. Stačí si vybrať aký sa páči a zmestí sa? Samozrejme, že nie!

Existuje niekoľko otázok na ceste k dokonalému drezu, o ktorých sa môžete dozvedieť viac v článku nižšie.

Načo treba myslieť pri výbere kuchynského drezu do 60 cm skrinky? Na čo nezabudnúť pri výbere kuchynského drezu do 60 cm skrinky?

Pri výbere kuchynského drezu je najdôležitejším pravidlom prispôsobenie veľkosti drezovej komory základni skrinky. Je dobré vedieť, že menšie drezy sa zmestia do väčších skriniek, no nikdy nie naopak. Dôkladne si teda skontrolujme rozmery, aby sme sa vyhli stresovým situáciám pri vymieňaní drezu za iný.

Materiál a farba drezu na skrinku od 60 cm

Estetické otázky sú mimoriadne dôležité pri výbere prvkov do akejkoľvek miestnosti v dome a kuchyňa nie je výnimkou. Pri výbere drezu do 60 cm skrinky dbajte na materiál. Oceľové alebo plastové drezy pravdepodobne nebudú dobre ladiť s drevenými povrchmi. Na druhej strane, žula alebo kompozitné drezy v správnom odtieni by mali zodpovedať väčšine štýlov a textúr v kuchyni. Veľmi obľúbené sú v granitové drezy. A nestarnúcou klasikou sú nerezové drezy, ktoré ladia azda v každej kuchyni.

Ďalším dôležitým prvkom je farba drezu pri 60 cm skrinke. Módna a nadčasová biela kuchyňa sa hodí k tmavším odtieňom granitových drezov, no ak si kuchyňu zariadite v kreatívnejšom štýle – napríklad v pastelových farbách alebo s použitím množstva farieb – bude lepšie zvoliť svetlejší drez. Stojí za to venovať veľkú pozornosť materiálom a odtieňom, pretože nesprávne vybraný moderný kuchynský drez bude jasne viditeľný.

Tvar drezu pre 60 cm základňu

Jedna otázka je výber kuchynského drezu do 60 cm skrinky a druhá je výber správneho tvaru drezu. Najjednoduchším a najobľúbenejším tvarom drezu je obdĺžnikový alebo štvorcový tvar drezu. V súčasnosti je práve obdĺžnikový drez tým najpredávanejším.

Drez BLANCO DANA 6

Oplatí sa však vedieť, že existujú aj kreatívnejšie formy drezov (napr. okrúhle, oválne, diamantové). Pri takejto voľbe si treba aj ručne zmerať, či bude mať vybraný drez dostatok miesta na doske – pre komoru alebo komory, povrch drezu, odkvap a potrubie v skrinke.

Typy drezov – aký drez do 60 cm skrinky zvoliť?

Pri výbere drezu do 60 cm skrinky si okrem vyššie spomínaných estetických a rozmerových vlastností treba dať pozor aj na niekoľko dôležitých vecí. Ide o počet drezových komôr a typ odkvapkávača.

Koľko komôr a aký odkvapkávač do drezu na 60 cm skrinku?

Počet drezových komôr si musíte vyberať podľa svojich potrieb. Ak ste náročnejší kuchár, rozhodne Vám odporúčame dvojkomorový drez Blanco Dinas 8Jedna komora na zeleninu či ovocie, a druhá komora na špinavý riad.

Drez Blanco Dinas 8

Ak veľa varíte a neradi máte v hlavnej priehradke špinavý riad, zeleninu a ovocie súčasne, potom bude dobrým drezom do 60 cm skrinky jeden a pol priehradkový model. Okrem jednej hlavnej priehradky má jednu pomocnú, v ktorej môžete namáčať príbory, rozmrazovať potraviny alebo umývať tie jedinečné riady, ktoré nechcete poškriabať či udrieť.

Drez BLANCO DINAS 6 S

Najpopulárnejším trendom súčasnosti je naopak výber jednokomorového drezu. Vyznačujú sa veľkou hĺbkou komory, takže sa nemusíte báť, či sa tam po uvarení večere pre celú rodinu zmestia všetky hrnce a riad. Tieto modely sú obľúbené najmä pre svoju všestrannosť: vyzerajú dobre a sú praktické v kuchynkách a malých kuchyniach, ako aj vo väčších priestoroch. Či už varíte veľa alebo málo, jednomiskový drez môže byť dobrým riešením.

Aký odkvapkávač by mal mať drez do 60 cm skrinky?

Dlhá alebo krátka odkvapkávacia plocha? Opäť sa musíte rozhodnúť podľa Vašich potrieb.  V prípade drezu vyrobeného zo žuly, získate ďalší priestor na bezpečné uloženie horúcich tanierov, hrncov a panvíc, ako aj priestor na sušenie riadu.

DREZ FLEX Pro 45 S

Krátky odkvapkávač dobre poslúži, keď máme v kuchyni obmedzený priestor a dlhší model sa nám nezmestí alebo výrazne skráti pracovný priestor. Praktickosť a funkčnosť krátkych odkvapkávačov nie je menšia ako ich dlhších náprotivkov.

Najmä v prípade väčšej kuchyne a dlhších pracovných dosiek sa oplatí dopriať si dlhý odkvapkávač. To však neobmedzuje umiestnenie väčšieho drezu v menšej kuchyni. Je to skvelé riešenie pre domácich kuchárov, ktorí potrebujú veľa miesta na horúce jedlá alebo rozmrazovanie jedla.

Aký drez do skrinky 60 cm – modely bez odkvapkávača

Vybrať si drez bez odkvapkávača? Prečo nie!

DREZ Blanco DANA 45

V malej kuchyni vďaka tomu získate väčšiu pracovnú plochu. V mnohých domácnostiach je dnes už samozrejmosťou umývačka riadu. V takom prípade odkvapkávač skutočne nepotrebujete, a ak aj áno, môžete si dokúpiť mobilný odkvapkávač. Obľúbené sú plastové odkvapkávače, ktoré sú ľahké, vyžadujú minimálnu údržbu a môžete ich kedykoľvek skryť do kuchynskej skrinky. V prípade potreby odkvapkávač vyberiete.

Zmestí sa umývadlo do menšej kuchynskej skrinky ako je 60 cm skrinka?

Ale áno! Výrobcovia sa dnes rýchlo prispôsobujú potrebám zákazníkov. Aj v našom e-shope teda nájdete drezy vhodné do 45 cm kuchynských skriniek.

 

Pridaj komentár